Czy powstanie BitCoin Cash wpłynie na cenę Bitcoina?

0
Czy powstanie BitCoin Cash wpłynie na cenę Bitcoina?

Czym jest BitCoin Cash?

Nadchodzący wtorek (1 sierpnia 2017) może okazać się zaskakującym dniem w historii BitCoina.
Od długiego czasu trwały debaty na temat usprawnienia sieci BitCoin oraz zwiększenia jej przepustowości.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się SegWit2X, którego wdrożenie już trwa. Polega on w skrócie na stworzeniu osobnej sieci w ramach BitCoina, która obsługiwać będzie mniejsze transakcje i w ten sposób odciąży główny łańcuch, a także obniży ceny transakcji. Następnym krokiem będzie zwiększenie rozmiaru bloku do 2MB.

Jednak nie wszyscy są zgodni z koncepcją segwit2x. Niektórzy wychodzą z założenia, że SegWit niepotrzebnie komplikuje protokół sieci. W tym miejscu na scenę wchodzi BitCoin Cash, czyli kryptowaluta jaka powstanie na skutek rozdzielenia się łańcucha BitCoin. Jej głównym założeniem jest zwiększenie rozmiaru bloku do 8MB oraz odrzucenie SegWit.

Ponieważ BitCoin Cash powstanie na skutek rozdzielenia się łańcucha (split), będzie on posiadał wspólną historię z BitCoinem do momentu splitu. Od tego momentu będą to już dwie niezależne kryptowaluty.

Dla posiadaczy BitCoina nie oznacza to żadnych zmian, ponieważ sieć nadal będzie działać tak jak dotychczas, a bloki pochodzące od BCC będą zwyczajnie odrzucane przez węzły wierne oryginalnemu łańcuchowi.

Warto jednak obserwować rozwój BCC, ponieważ ze względu na wspólną historię transakcji do momentu rozdzielenia się łańcucha, będziemy również posiadać nowo stworzoną walutę.

Dla przykładu jeśli w chwili rozdzielenia się łańcucha byliśmy w posiadaniu 3 BTC, to będziemy posiadać zarówno 3 BTC na oryginalnym portfelu jak również 3 BCC na nowym łańcuchu.
Przed splitem musimy jednak wykonać kopię zapasową naszych kluczy prywatnych, lub stworzyć PaperWallet, na który przeniesiemy nasz kapitał.

 

Czego zatem oczekiwać?

Ciężko stwierdzić jaka będzie wartość nowej waluty, gdyż będzie ona stanowiła zdecydowaną mniejszość.

Jedni twierdzą, że samo podzielenie się łańcucha nie powinno wpłynąć na cenę BTC. Powstanie po prostu kolejny altcoin, jakich wiele jest na rynku. Mówi się, że BCC nie ma szans konkurować z bitcoinem i po kilku miesiącach odejdzie w zapomnienie.

Inni z kolei twierdzą, że podział łańcucha wywoła zamieszanie wokół BTC, a tym samym odstraszy inwestorów. Powstanie BCC jest także porównywane do powstania Ethereum Classic, czyli waluty powstałej na skutek rozdzielenia się łańcucha Ethereum. Powinniśmy zatem być gotowi na wszystko, również na możliwe skoki wartości BTC na giełdach jak i nieoczekiwany wzrost wartości BCC.

Poleca się również zachować czujność, gdyż pojawienie się BCC może stać się idealnym momentem dla oszustów, którzy mogą zacząć sprzedawać “BitCoiny w promocyjnej cenie”, a w rzeczywistości będzie to BitCoin Cash.

BitCoin oraz BitCoin Cash możesz kupić BEZPIECZNIE na Polskiej giełdzie kryptowalut BitBay.

Kupno BitCoin za gotówkę
Bezpieczna giełda kryptowalut

LEAVE A REPLY